Kalkulátor variet

Zadávají se variety samce a samice z výběrových lišt. Tyto lišty obsahují nejčastěji chované variety, pokud chce někdo chovat komplikovanější kombinace variet, předpokládáme, že nepotřebuje berličku v podobě kalkulátoru.
Zaškrtávátka u výběrových lišt slouží k doplnění o geny variet, které zvíře nese. Zkratky jsou uvedeny dle obvyklé konvence:
Dg – dumbo gen, potkan má vlohu pro tvar uší dumbo
Fg – fuzz gen, vloha pro fuzz
Manx g – manx gen, vloha pro bezocasost
Satén g – vloha pro saténovou srst
Lh g – dlouhosrstý (longhaired) gen, vloha pro delší srst
Sphynx g – gen pro sphynx
Dwarf g – gen pro varietu minipotkan

Tlačítko VYPOČÍTAT slouží ke spuštění výpočtu předpokládaných variet, je ale nutné zároveň s tím mít zaškrtnuto políčko ZOBRAZIT VÝSLEDEK. Výpočet může podle komplikovanosti zadání a množství případných kombinací nějaký čas trvat. Pokud políčko ZOBRAZIT VÝSLEDEK nezaškrtnete, systém pouze provede úpravy genetického kódu u samce i samičky v závislosti na zaškrtnutých políčkách genů.

Ve výsledku se zobrazují jak předpokládané variety mláďat, tak jejich předpokládaný poměr ve vrhu. Navíc se rozlišuje, zda mláďata ponesou i další geny variet. Pole POUZE VZHLED toto vypíná, pokud ho zaškrtnete, zobrazí se pouze výsledné variety a jejich poměrné zastoupení, bez ohledu na konkrétní genotypy.

KALKULÁTOR VARIET